Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում` ապրիլի 17-ից 18-ը (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` ապրիլի 17-ից 18-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 16 դեպք։
Մասնավորապես՝ մարմնական վնասվածք հասցնելու 6, անձնական ունեցվածքի գողության, յուրացման կամ վատնման և խուլիգանության 2-ական, կողոպուտի, բնակարանային գողության, գույքի դիտավորության ոչնչացման և հարկերից խուսափելու 1-ական դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու 1 դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 7 պատահար, ինչի հետևանքով 9 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Criminal situation in the Republic of Armenia (April 17-18)
According to the operations reports of Police of the Republic of Armenia, 16 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of the republic from April 17 to April 18.
In particular, 6 cases of infliction of bodily injuries, 2 cases of squandering or embezzlement, 2 cases of hooliganism, 1 cases of theft of personal property, 1 case of robbery, 1 case of residential burglary, 1 case of intentional destruction of property and 1 case of tax evasion.
4 cases of voluntary surrender of arms and ammunition were registered.
From earlier committed crimes 1 case of infliction of bodily injuries has been solved.
Over the past 1 day, 7 road traffic accidents have been registered in the Republic: 9 people got bodily injuries of varying levels of gravity.