Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում` հունվարի 30-ից 31-ը (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հունվարի 30-ից 31-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 65 դեպք։
Մասնավորապես՝ խարդախության 17, մարմնական վնասվածք հասցնելու 9, անձնական ունեցվածքի գողության 7, թմրամիջոցի հայտնաբերման 5, որսագողության և ծեծի 4-ական, գույքի դիտավորությամբ վնասման 3, անձի առևանգման, բնակարանային գողության ու համակարգչային հանցագործության 2-ական, յուրացման կամ վատնման, հարկերից խուսափելու, ապօրինի ծառահատման, կաշառակերության, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման, պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության, պետական սահմանն ապօրինի հատելու, թմրամիջոցի մաքսանենգության, դատական ակտը չկատարելու և փաստաթղթի կեղծիքի 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել է 5 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 2-ը։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 3 և ավազակային հարձակման 1 դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 11 պատահար, ինչի հետևանքով 19 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Criminal situation in the Republic of Armenia (January 30-31)
According to the operations reports of Police of the Republic of Armenia, 65 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of the republic from January 30 to 31.
In particular, 17 cases of fraud, 9 cases of infliction of bodily injuries, 7 cases of theft of personal property, 5 cases of drug detection, 4 cases of poaching and battery, 3 cases of intentional infliction of damage to property, 2 cases of kidnapping, burglary and cybercrime, 1 case of squandering or embezzlement, tax evasion, illegal felling of trees, bribery, abuse of official authority, official forgery or official negligence, illegal crossing of the State border, smuggling of drugs, non-enforcement of the judicial act and forgery of documents.
5 wanted person have been detected, 2 others surrendered themselves to the Police.
From earlier committed crimes 3 cases of theft of personal property and 1 case of banditry have been solved.
Over the past 1 day, 11 accidents have been registered in the republic: 19 people received bodily injuries of different levels of severity.