Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում` ապրիլի 29-ից 30-ը /ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ/
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` ապրիլի 29-ից 30- ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 58 դեպք, այդ թվում՝ 12-ը նախկինում կատարված։
Մասնավորապես՝ անձնական ունեցվածքի գողության 16, մարմնական վնասվածք հասցնելու և խարդախության 5-ական, յուրացման կամ վատնման 3, պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության ու ծեծի 2-ական, բնակարանային գողության, ավտոմեքենա փախցնելու, հարկերից խուսափելու, դրամանենգության, զենք-զինամթերքի առգրավման, խուլիգանության, թմրամիջոցի հայտնաբերման, ապօրինի ծառահատման, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման, պատմության և մշակույթի հուշարձաններ ոչնչացնելու կամ վնասելու, ինքնիրավչության, փաստաթղթի կեղծիքի և սառը զենքի հայտնաբերման 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել է 1 անհետ կորած, 4 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 2-ը։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 8, մարմնական վնասվածք հասցնելու 2, բնակարանային գողության և խարդախության 1-ական դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 12 պատահար, ինչի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 17-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

30.04.2019 13:28 Statistical data
According to the operations reports of Police of the Republic of Armenia, 58 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of the republic from April 29 to April 30, 12 of which were previously committed crimes.
In particular, 16 cases of personal theft, 5 cases of causing bodily harm and fraud, 3 cases of misappropriation or embezzlement, 2 cases of official forgery or official negligence and battery, 1 case of burglary, vehicle theft, tax evasion, counterfeiting, seizure of weapons and ammunition, hooliganism, drug detection, illegal felling of trees, abuse of office, arbitrariness, destruction or damage to historical and cultural monuments, forgery of documents and detection of cold weapons.
4 wanted people have been detected, two others turned themselves in to the Police, 1 missing person has been found, 3 cases of surrender of arms and ammunition have been registered.
From earlier committed crimes 8 case of personal theft, 2 cases of infliction of bodily injuries, 1 case of burglary and fraud have been solved.
Over the past 1 day, 12 accidents have been registered in the Republic: 1 person died, 17 people received bodily injuries of different levels of severity.