Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում` մայիսի 22-ից 23-ը /ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ/
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` մայիսի 22-ից 23-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 40 դեպք, այդ թվում՝ 2-ը նախկինում կատարված։
Մասնավորապես՝ մարմնական վնասվածք հասցնելու 10, անձնական ունեցվածքի գողության 8, խարդախության 7, թմրամիջոցի հայտնաբերման 3, սպանության սպառնալիքի 2, պետական-հասարակական ունեցվածքի գողության, յուրացման կամ վատնման, դրամանենգության, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման, ընդերքի պահպանման և օգտագործման կանոնները խախտելու, բժիշկների կողմից իրենց մասնագիտական պարտականությունները ոչ պատշաճ կատարելու, փաստաթղթի կեղծիքի ու ծեծի 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել է 5 անհետ կորած, 5 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 2-ը։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու և ճանապարհատրանսպորտային պատահարի 1-ական դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 13 պատահար, ինչի հետևանքով 16 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

23.05.2019 10:08 Statistical data
According to the operations reports of Police of the Republic of Armenia, 40 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of the republic from May 22 to May 23, 2 of which were previously committed crimes.
In particular, 10 cases of causing bodily harm, 8 cases of personal theft, 7 cases of fraud, 3 cases of detection of drugs, 2 cases of death threats, 1 case of theft of state or public property, counterfeiting, abuse of office, violation of the rules for the protection and use of mineral resources, inadequate fulfillment by doctors of their professional duties, forgery of documents and battery.
5 wanted persons have been found, 2 others turned themselves in to the Police, 5 missing persons have been found.
From earlier committed crimes 1 case of infliction of bodily harm and RTA have been solved.
Over the past 1 day, 13 accidents have been registered in the Republic: 16 people received bodily injuries of different levels of severity.