Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում` մայիսի 22-ից 23-ը /ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ/
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` մայիսի 22-ից 23-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 40 դեպք, այդ թվում՝ 2-ը նախկինում կատարված։
Մասնավորապես՝ մարմնական վնասվածք հասցնելու 10, անձնական ունեցվածքի գողության 8, խարդախության 7, թմրամիջոցի հայտնաբերման 3, սպանության սպառնալիքի 2, պետական-հասարակական ունեցվածքի գողության, յուրացման կամ վատնման, դրամանենգության, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման, ընդերքի պահպանման և օգտագործման կանոնները խախտելու, բժիշկների կողմից իրենց մասնագիտական պարտականությունները ոչ պատշաճ կատարելու, փաստաթղթի կեղծիքի ու ծեծի 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել է 5 անհետ կորած, 5 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 2-ը։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու և ճանապարհատրանսպորտային պատահարի 1-ական դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 13 պատահար, ինչի հետևանքով 16 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Криминальная хроника за сутки
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период между 22 и 23 мая сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 40 случаев преступлений, из них 2 – ранее совершенные.
В частности, 10 случаев причинения телесных повреждений, 8 случаев кражи личного имущества, 7 случаев мошенничества, 3 случаяобнаружения наркотиков, 2 случая угрозы убийством, по 1 случаю кражи государственного или общественного имущества, фальшивомонетничества, злоупотребления должностными полномочиями, нарушение правил охраны и использования недр, ненадлежащее исполнение врачами своих профессиональных обязанностей, подделки документов и побоев.
За данный период найдены 5 лиц, находящихся в розыске, еще 2 с явкой с повинной обратились в Полицию, найдены 5 человек, пропавших без вести. Из ранее совершенных преступлений раскрыто по 1 случаю причинения телесных повреждений и ДТП.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 13 ДТП: 16 человек получил телесные повреждения разных степеней тяжести.