Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում` մարտի 22-ից 23-ը
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` մարտի 22-ից 23-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 52 դեպք։
Մասնավորապես՝ անձնական ունեցվածքի գողության 13, յուրացման կամ վատնման 12, խարդախության 10, մարմնական վնասվածք հասցնելու 8, խուլիգանության 3, անձի առևանգման, պետական ունեցվածքի գողության, դրամանենգության, բնակարանային գողության, թմրամիջոցի հայտնաբերման և ապօրինի ծառահատման 1-ական դեպք։
Գրանցվել է զենք-զինամթերքի կամավոր հանձնման 4 դեպք։ Ընհանուր առմամբ հանձնվել է 4 միավոր զենք, ինքնաշեն կրակող 1 սարք, 4 նռնակ և տարբեր տրամաչափի 517 փամփուշտ։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 4, մարմնական վնասվածք հասցնելու և բնակարանային գողության 1-ական դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 12 պատահար, ինչի հետևանքով 15 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Criminal situation in the Republic of Armenia (March 22-23)
According to the operations reports of Police of the Republic of Armenia, 56 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of the republic from March 22 to March 23.
In particular, 13 cases of theft of personal property, 12 cases of squandering or embezzlement, 10 cases of swindling, 8 cases of infliction of bodily injuries, 3 cases of hooliganism, 1 case of kidnapping, 1 case of theft of state property, 1 case of counterfeiting, 1 case of residentional burglary, 1 case of detection of narcotics and 1 case of illegal felling of trees.
4 cases of voluntary surrender of arms and ammunition were registered.
From earlier committed crimes 4 cases of theft of personal property, 1 case of infliction of bodily injuries and 1 case of residential burglary have been solved.
Over the past 1 day, 12 road traffic accidents have been registered in the republic: 15 people got bodily injuries of varying levels of gravity.