Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում` հունիսի 20-ից 21-ը
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հունիսի 20-ից 21-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 59 դեպք, այդ թվում՝ 1-ը նախկինում կատարված։
Մասնավորապես՝ մարմնական վնասվածք հասցնելու 15, խարդախության 11, անձնական ունեցվածքի գողության 10, ծեծի 5, խուլիգանության 4, դրամանենգության, թմրամիջոցի հայտնաբերման և սպանության սպառնալիքի 2-ական, յուրացման կամ վատնման, կաշառակերության, պաշտոնեական կեղծիքի կամ ամփութության, քրեակատարողական հիմնարկից փախուստի, թմրանյութեր ձեռք բերելու կաննոները խախտելու, փաստաթուղթ կեղծելու, վտանգավոր քիմիական նյութերի հետ վարվելու անվտանգության կանոնները խախտելու և թրաֆիքինգի 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել և կամավոր ներկայացել է 6-ական հետախուզվող։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու 1 դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 14 պատահար, ինչի հետևանքով 2 մարդ զոհվել է, 16-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

21.06.2019 13:25 Statistical data
According to the operations reports of Police of the Republic of Armenia, 59 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of the republic from June 20 to June 21, 1 of which was a previously committed crime.
In particular, 15 cases of infliction of bodily harm, 11 cases of fraud, 10 cases of personal theft, 5 cases of battery, 4 cases of hooliganism, 2 cases of counterfeiting, drug detection and death threats, 1 case of misappropriation or embezzlement, bribery, official fraud or official negligence, escape from the penitentiary, violations of the rules for the purchase of drugs, forgery of documents, violation of safety rules when working with hazardous chemicals and human trafficking.
6 wanted persons have been found, 6 others turned themselves in to the Police, 3 cases of surrender of arms and ammunition have been registered.
From earlier committed crimes 1 case of infliction of bodily injuries has been solved.
Over the past 1 day, 14 accidents have been registered in the Republic: 2 persons died, 16 people received bodily injuries of different levels of severity.