Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում` փետրվարի 16-ից 19-ը ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` փետրվարի 16-ից 19-ը հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 31 դեպքից բացահայտվել է 19-ը։
Արձանագրվել է թմրամիջոցի հայտնաբերման 3 և զենք-զինամթերքի առգրավման 1 դեպք։
Բացահայտվել է գողության 18, խարդախության 15, կաշառակերության 6, անձի առևանգման, կողոպուտի, խուլիգանության և պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման 2-ական, հարկերից խուսափելու, գույքի դիտավորությամբ ոչնչացնելու և որսագողության 1-ական դեպք:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է գողության 2 և մարմնական վնասվածք հասցնելու 1 դեպք:
Անցած 3 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 28 պատահար, ինչի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 42-ը` ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Criminal situation in the Republic of Armenia (February 16-17)
According to the operations reports of Police of the Republic of Armenia, 19 out of 11 cases of infliction of bodily injuries registered in the territory of the republic from February 1 to February 17, as well as 18 cases of theft, 15 cases of swindling, 6 cases of bribery, 1 case of tax evasion, 2 cases of kidnapping, 1 case of intentional destruction of property, 2 cases of hooliganism, 2 cases of abuse of official powers, 1 case of poaching have been solved, 1 case of seizure of arms and ammunition and 3 cases of detection of narcotics have been registered.
From earlier committed crimes 1 case of infliction of bodily injuries and 2 cases of theft have been solved.
Over the past 3 days, 28 road traffic accidents have been registered in the republic: 1 person died, 42 people got bodily injuries of varying levels of gravity.