Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում` հունիսի 14-ից 17-ը (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հունիսի 14-ից 17-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 130 դեպք, այդ թվում՝ 10-ը նախկինում կատարված։
Մասնավորապես՝ մարմնական վնասվածք հասցնելու 25, անձնական ունեցվածքի գողության 20, ծեծի 12, խարդախության 11, թմրամիջոցի հայտնաբերման 8, յուրացման կամ վատնման 5, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման, պետական սահմանն ապօրինի հատելու և սպանության սպառնալիքի 3-ական, հարկերից խուսափելու, գույքի դիտավորությամբ վնասման, խուլիգանության, պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության, փաստաթղթի կեղծիքի ու անառակաբարո գործողություններ կատարելու 2-ական, բռնաբարության կամ բռնաբարության փորձի, անձի առևանգման, պետական-հասարակական ունեցվածքի գողության, բնակարանային գողության, դրամանենգության, համակարգչային հանցագործության, իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնության, մշակումն արգելված թմրանյութեր, ցանելու կամ աճեցնելու, ծեծի կամ այլ բռնի գործողության փորձի, սեքսուալ բնույթի բռնի գործողությունների, հեղինակային և հարակից իրավունքները խախտելու, անձի առևանգման, սպառնալիքի և ազատությունից ապօրինի զրկելու, սանիտարահակահամաճարակային կանոնները խախտելու, փաստաթղթի հափշտակության, 16 տարին չլրացած անձի հետ սեռական հարաբերություն ունենալու, ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք պահելու, աշխատանքային անվտանգության կանոնները խախտելու ու գույքն անզգուշությամբ վնասելու 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել է 1 անհետ կորած, 13 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 7-ը։
Գրանցվել է զենք-զինամթերքի կամավոր հանձնման 6 դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 4, մարմնական վնասվածք հասցնելու 2, պետական-հասարակական ունեցվածքի գողության, բնակարանային գողության, ավտոմեքենա փախցնելու և այլ հանցագործության 1-ական դեպք։
Անցած 3 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 42 պատահար, ինչի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 57-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Криминальная хроника за сутки
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период между 14 и 17 июня сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 130 случаев преступлений, из них 10 – ранее совершенные.
В частности, 25 случаев причинения телесных повреждений, 20 случаев кражи личного имущества, 12 случаев побоев, 11 случаев мошенничества, 8 случаев обнаружения наркотиков, 5 случаев присвоения или растраты, по 3 случая злоупотребления должностными полномочиями, незаконного пересечения Государственной границы, по 2 случая уклонения от уплаты налогов, умышленного повреждения имущества, хулиганства, служебного подлога или служебной халатности, подделки документов и совершения непристойных действий, по 1 случаю изнасилования или попытки изнасилования, похищения человека, кражи государственного или общественного имущества, квартирной кражи, фальшивомонетничества, киберпреступности, применения насилия в отношении представителя власти, посева или выращивания запрещенных к возделыванию растений, содержащих наркотические вещества, попытки побоев или иных насильственных действий, совершения насильственных действий сексуального характера, нарушения авторских или смежных прав, похищения человека, угрозы и незаконного лишения свободы, нарушения санитарно-эпидемиологических правил, хищения документов, полового сношения с лицом, не достигшим 16-летнего возраста, незаконного хранения оружия и боеприпасов, нарушения правил безопасности труда и повреждения имущества по неосторожности.
За данный период найдены 13 человек, находящихся в розыске, еще 7 с явкой с повинной обратились в Полицию, найден 1 человек, пропавший без вести, зарегистрировано 6 случаев добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 4 случая кражи личного имущества, 2 случая причинения телесных повреждений, по 1 случаю кражи государственного или общественного имущества, квартирной кражи, угона ТС.
За минувшие 3 суток в республике было зарегистрировано 42 ДТП: 1 человек погиб, 57 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.