Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում` փետրվարի 14-ից 15-ը (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` փետրվարի 14-ից 15-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 56 դեպք։
Մասնավորապես՝ անձնական ունեցվածքի գողության 13, մարմնական վնասվածք հասցնելու և ծեծի 9-ական, խարդախության 7, թմրամիջոցի հայտնաբերման ու անձին տեղեկություն ներկայացնելուց հրաժարվելու 3-ական, յուրացման կամ վատնման, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման և սպանության սպառնալիքի 2-ական, անձի առևանգման, ավազակային հարձակման, բնակարանային գողության, զենք-զինամթերքի առգրավման, որսագողության ու ահաբեկչության մասին սուտ հաղորդում տալու 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել է 1 անհետ կորած, 1 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 1-ը։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 5, մարմնական վնասվածք հասցնելու և բնակարանային գողության 1-ական դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 8 պատահար, ինչի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 11-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Криминальная обстановка в Республике Армения (14 февраля – 15 февраля)
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период между 14 и 15 февраля сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 56 случаев преступлений.
В частности, 13 случаев кражи личного имущества, по 9 случаев причинения телесных повреждений и побоев, 7 случаев мошенничества, по 3 случая обнаружения наркотиков и отказа в предоставлении лицу информации, по 2 случая присвоения или растраты, злоупотребления должностными полномочиями и угрозы убийством, по 1 случаю похищения человека, разбойного нападения, квартирной кражи, браконьерства, ложного сообщения об акте терроризма.
За данный период обнаружен 1 человек, находящийся в розыске, еще один с явкой с повинной обратился в Полицию, найден 1 человек, пропавший без вести, зарегистрировано 4 случая добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 5 случаев кражи личного имущества, по 1 случаю квартирной кражи и причинения телесных повреждений.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 8 ДТП: 1 человек погиб, 11 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.