Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում` փետրվարի 14-ից 15-ը (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` փետրվարի 14-ից 15-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 56 դեպք։
Մասնավորապես՝ անձնական ունեցվածքի գողության 13, մարմնական վնասվածք հասցնելու և ծեծի 9-ական, խարդախության 7, թմրամիջոցի հայտնաբերման ու անձին տեղեկություն ներկայացնելուց հրաժարվելու 3-ական, յուրացման կամ վատնման, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման և սպանության սպառնալիքի 2-ական, անձի առևանգման, ավազակային հարձակման, բնակարանային գողության, զենք-զինամթերքի առգրավման, որսագողության ու ահաբեկչության մասին սուտ հաղորդում տալու 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել է 1 անհետ կորած, 1 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 1-ը։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 5, մարմնական վնասվածք հասցնելու և բնակարանային գողության 1-ական դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 8 պատահար, ինչի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 11-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

The criminal situation in the Republic of Armenia (February 14-15)
According to the operations reports of Police of the Republic of Armenia, 56 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of the republic from February 14 to February 15.
In particular, 13 cases of theft of personal property, 9 cases of infliction of bodily injuries and battery, 7 cases of fraud, 3 cases of drug detection and refusal to provide information to a person, 2 cases of squandering or embezzlement, abuse of official authority and death threats, 1 case of kidnapping, banditry, burglary, poaching and making a false statement about terrorism.
1 wanted person has been detected, another one surrendered himself to the Police, 1 missing person has been found, 4 cases of voluntary surrender of arms and ammunition have been registered.
From earlier committed crimes 5 cases of theft of personal property, 1 case of burglary and infliction of bodily injuries have been solved.
Over the past 1 day, 8 accidents have been registered in the Republic: 1 person died, 11 people received bodily injuries of different levels of severity.