Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում` մայիսի 8-ից 10-ը
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` մայիսի 8-ից 10-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 80 դեպք, այդ թվում՝ 7-ը նախկինում կատարված։
Մասնավորապես՝ մարմնական վնասվածք հասցնելու 17, անձնական ունեցվածքի գողության և խարդախության 12-ական, յուրացման կամ վատնման, ապօրինի ծառահատման, ծեծի ու պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման 4-ական, խուլիգանության 3, անձի առևանգման, սպառնալիքի և բժշկական պարտականությունները չկատարելու կամ ոչ պատշաճ կատարելու 2-ական, սպանության, բնակարանային գողության, ավտոմեքենա փախցնելու, գույքի դիտավորությամբ վնասման, թմրամիջոցի հայտնաբերման, ինքնիրավչության ու բնակարանի անձեռնմխելիության խախտման 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել է 5 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 4-ը։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության, մարմնական վնասվածք հասցնելու, բնակարանային գողության, անձի առևանգման, ավազակության, ճանապարհատրանսպորտային պատահարի և կողոպուտի փորձի 1-ական դեպք։
Անցած 2 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 25 պատահար, ինչի հետևանքով 3 մարդ զոհվել է, 38-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

10.05.2019 09:59 Statistical data
According to the operations reports of Police of the Republic of Armenia, 80 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of the republic from May 8 to May 10, 7 of which were previously committed crimes.
In particular, 17 cases of causing bodily harm, 12 cases of personal theft and fraud, 4 cases of misappropriation or embezzlement, illegal felling of trees, battery and abuse of office, 3 cases of hooliganism, 2 cases of abduction, threats and non-fulfillment or improper fulfillment of medical duties, 1 case of murder, burglary, vehicle theft, intentional damage to property, detection of drugs, arbitrariness and violation of the inviolability of the home.
5 wanted people have been detected, 4 others turned themselves in to the Police.
From earlier committed crimes 1 case of personal theft, infliction of bodily injuries, burglary, kidnapping, banditry, RTA and attempted robbery have been solved.
Over the past 2 days, 25 accidents have been registered in the Republic: 3 persons died, 38 people received bodily injuries of different levels of severity.