Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում` հունվարի 31-ից փետրվարի 1-ը /ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ/
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հունվարի 31-ից փետրվարի 1-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 34 դեպք։
Մասնավորապես՝ անձնական ունեցվածքի գողության 9, մարմնական վնասվածք հասցնելու և խարդախության 4-ական, թմրամիջոցի հայտնաբերման ու ծեծի 3-ական, սպանության սպառնալիքի և բնակարանային գողության 2-ական, անձի առևանգման, յուրացման կամ վատնման, շորթման, հարկերից խուսափելու, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման, աշխատանքի պաշտպանության կանոնները խախտելու ու ակնհայտ հանցավոր ճանապարհով գույքի ձեռք բերման 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել է 5 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 3-ը։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 5 դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 8 պատահար, ինչի հետևանքով 9 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Criminal situation in the Republic of Armenia (January 31-February 1)
According to the operations reports of Police of the Republic of Armenia, 34 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of the republic from January 31 to February 1.
In particular, 9 cases of theft of personal property, 4 cases of fraud and infliction of bodily injuries, 3 cases of detection of drugs and battery, 2 cases of death threats and burglary, 1 case of abduction, squandering or embezzlement, extortion, tax evasion, abuse of official authority, the acquisition of property, knowingly obtained by crime.
5 wanted person have been detected, 3 others surrendered themselves to the Police. 3 cases of voluntary surrender of arms and ammunition have been registered.
From earlier committed crimes 5 cases of theft of personal property have been solved.
Over the past 1 day, 8 accidents have been registered in the republic: 9 people received bodily injuries of different levels of severity.