Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում` հունվարի 31-ից փետրվարի 1-ը /ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ/
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հունվարի 31-ից փետրվարի 1-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 34 դեպք։
Մասնավորապես՝ անձնական ունեցվածքի գողության 9, մարմնական վնասվածք հասցնելու և խարդախության 4-ական, թմրամիջոցի հայտնաբերման ու ծեծի 3-ական, սպանության սպառնալիքի և բնակարանային գողության 2-ական, անձի առևանգման, յուրացման կամ վատնման, շորթման, հարկերից խուսափելու, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման, աշխատանքի պաշտպանության կանոնները խախտելու ու ակնհայտ հանցավոր ճանապարհով գույքի ձեռք բերման 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել է 5 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 3-ը։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 5 դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 8 պատահար, ինչի հետևանքով 9 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Криминальная обстановка в Республике Армения (31 января – 1 февраля)
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период между 31 января 1 февраля сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 34 случая преступлений.
В частности, 9 случаев кражи личного имущества, по 4 случая мошенничества и причинения телесных повреждений, по 3 случая обнаружения наркотиков и побоев, по 2 случая угрозы убийством и квартирной кражи, по 1 случаю похищения человека, присвоения или растраты, вымогательства, уклонения от уплаты налогов, злоупотребления должностными полномочиями, приобретения имущества, заведомо добытого преступным путем.
Обнаружены 5 лиц, находящихся в розыске, еще 3 явкой с повинной обратились в Полицию, зарегистрировано 3 случая добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 5 случаев кражи личного имущества.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 8 ДТП: 9 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.