Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում` հունիսի 26-ից 27-ը /ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ/
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հունիսի 26-ից 27-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 54 դեպք։
Մասնավորապես՝ խարդախության 15, մարմնական վնասվածք հասցնելու 11, անձնական ունեցվածքի գողության 8, յուրացման կամ վատնման 4, բնակարանային գողության և թմրամիջոցի հայտնաբերման 3-ական, անձի առևանգման ու հարկերից խուսափելու 2-ական, բռնաբարության կամ բռնաբարության փորձի, կողոպուտի, շորթման, կաշառակերության, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման և իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնության 1-ական դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 2 դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 14 պատահար, ինչի հետևանքով 18 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Криминальная обстановка в Республике Армения (26-27 июня)
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период между 26 и 27 июня сотрудниками различных подразделений Полиции раскрытo 54 случаев преступлений.
В частности, 15 случаев мошенничества, 11 случаев причинения телесных повреждений, 8 случаев кражи личного имущества, 4 случая присвоения или растраты, по 3 случая квартирной кражи и обнаружения наркотиков, по 2 случая похищения человека и уклонения от уплаты налогов, по 1 случаю изнасилования или попытки изнасилования, грабежа, вымогательства, взяточничества, злоупотребления должностными полномочиями и применения насилия в отношении представителя власти.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 2 случая кражи личного имущества, зарегистрировано 4 случая добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 14 ДТП: 18 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.