Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում` մայիսի 17-ից 18-ը
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` մայիսի 17-ից 18-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 42 դեպք։
Մասնավորապես՝ յուրացման կամ վատնման 17, անձնական ունեցվածքի գողության 9, մարմնական վնասվածք հասցնելու և խարդախության 5-ական, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման 2, ահաբեկչության կամ բանդիտիզմի, թմրամիջոցի հայտնաբերման, պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության և իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնության 1-ական դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է սպանության 1 դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 4 պատահար, ինչի հետևանքով 6 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Криминальная обстановка в Республике Армения (17-18 мая)
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период между 17 и 18 мая сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 42 случая преступлений.
В частности, 17 случаев присвоения или растраты, 9 случаев кражи личного имущества, по 5 случаев причинения телесных повреждений и мошенничества, 2 случая злоупотребления должностными полномочиями, по 1 случаю терроризма или бандитизма, обнаружения наркотикоя, служебного подлога или служебной халатности и применения насилия в отношении представителя власти.
Из ранее совершенных преступлений раскрыт 1 случай убийства, зарегистрировано 3 случая добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 4 ДТП: 6 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.