Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում` մայիսի 17-ից 18-ը
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` մայիսի 17-ից 18-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 42 դեպք։
Մասնավորապես՝ յուրացման կամ վատնման 17, անձնական ունեցվածքի գողության 9, մարմնական վնասվածք հասցնելու և խարդախության 5-ական, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման 2, ահաբեկչության կամ բանդիտիզմի, թմրամիջոցի հայտնաբերման, պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության և իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնության 1-ական դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է սպանության 1 դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 4 պատահար, ինչի հետևանքով 6 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Criminal situation in the Republic of Armenia (May 17-18)
According to the operations reports of Police of the Republic of Armenia, 42 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of the republic from May 17 to May 18.
In particular, 17 cases of squandering or embezzlement, 9 cases of theft of personal property, 5 cases of infliction of bodily injuries, 5 cases of swindling, 2 cases of abuse of official power, 1 case of terrorism or banditry, 1 case of detection of narcotics, 1 case of official forgery or official negligence, 1 case of use of violence against representative of authorities.
From earlier committed crimes 1 case of murder has been solved, 3 cases of voluntary surrender of arms and ammunition has been registered.
Over the past 1 day, 4 road traffic accidents have been registered in the republic: 6 people got bodily injuries of varying levels of gravity.