Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում` մայիսի 15-ից 16-ը (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` մայիսի 15-ից 16-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 27 դեպք։
Մասնավորապես՝ մարմնական վնասվածք հասցնելու և անձնական ունեցվածքի գողության 6-ական, յուրացման կամ վատնման 5, խարդախության 3, անձի առևանգման, խուլիգանության և պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման 2-ական ու կաշառակերության 1 դեպք։
Գրանցվել է զենք-զինամթերքի կամավոր հանձնման 6 դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է համակարգչային հանցագործության 1 դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 8 պատահար, ինչի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 10-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Criminal situation in the Republic of Armenia (May 15-16)
According to the operations reports of Police of the Republic of Armenia, 27 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of the republic from May 15 to May 16.
In particular, 6 cases of theft of personal property, 6 cases of infliction of bodily injuries, 5 cases of squandering or embezzlement, 3 cases of swindling, 1 case of bribery, 2 cases of kidnapping, 2 cases of hooliganism and 2 cases of abuse of official power have been solved.
From earlier committed crimes 1 case of cybercrime has been detected, 6 cases of voluntary surrender of arms and ammunition have been registered.
Over the past 1 day, 8 road traffic accidents have been registered in the republic: 1 person died, 10 people got bodily injuries of varying levels of gravity.