Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում` մայիսի 11-ից 14-ը (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` մայիսի 11-ից 14-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 70 դեպք։
Մասնավորապես՝ մարմնական վնասվածք հասցնելու 23, անձնական ունեցվածքի գողության 19, յուրացման կամ վատնման 13, խարդախության 4, թմրամիջոցի հայտնաբերման 3, սպանության, անձի առևանգման, կողոպուտի, բնակարանային գողության, խուլիգանության, պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության և իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնության 1-ական դեպք։
Գրանցվել է զենք-զինամթերքի կամավոր հանձնման 1 դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու 2, անձնական ունեցվածքի գողության և կողոպուտի 1-ական դեպք:
Անցած 3 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 24 պատահար, ինչի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 38-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Криминальная обстановка в Республике Армения (11-14 мая)
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период между 11 и 14 мая сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 70 случаев преступлений.
В частности, 23 случая причинения телесных повреждений, 19 случаев кражи личного имущества, 13 случаев присвоения или растраты, 4 случая мошенничества, 3 случая обнаружения наркотиков, по 1 случаю убийства, похищения человека, грабежа, квартирной кражи, хулиганства, служебного подлога или служебной халатности и применения насилия в отношении представителя власти.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 2 случая причинения телесных повреждений, по 1 случаю кражи личного имущества и грабежа, зарегистрирован 1 случай добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
За минувшие 3 суток в республике было зарегистрировано 24 ДТП: 1 человек погиб, 38 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.