ՀՀ ոստիկանության պատվիրակության այցերը Վրաստանի ՆԳՆ տարբեր ծառայություններ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ, ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
18.12.2018 17:58 Պաշտոնական
Պաշտոնական այցի շրջանակում հայկական պատվիրակությունը՝ ՀՀ ոստիկանության պետ Վալերիյ Օսիպյանի գլխավորությամբ եղավ Վրաստանի ներքին գործերի նախարարության օպերատիվ կառավարման միասնական կենտրոնում:
Ստորաբաժանման ղեկավարությունը ներկայացրեց ծառայության բնույթն ու գործառույթները, ինչից հետո հյուրերը շրջեցին կենտրոնում:
Վրաստանի ներքին գործերի նախարարության օպերատիվ կառավարման միասնական կենտրոնը գործում է 2016 թվականից: Հենց այստեղից են ղեկավարվում և համակարգվում հանրապետության փողոցներում տեղադրված տեսախցիկները:
Ի դեպ, տեսախցիկները ոչ միայն արձանագրում են խախտում կատարած մեքենաների համարանիշերը, այլև հնարավորություն ունեն նույնականացնելու խցիկի տեսադաշտում հայտնված քաղաքացուն՝ ցույց տալով նրա անհատական տվյալները:
Ծրագրվում է շուրջ մեկ տարի հետո տեսախցիկները թիվը հասցնել 4000-ի, ինչը թույլ կտա ավելի արդյունավետ դարձնել երթևեկության վերահսկումը, հասարակական կարգի պահպանությունն ու պայքարը հանցավորության դեմ:
Նույն օրը ՀՀ ոստիկանության պատվիրակությունը այցելեց նաև Վրաստանի ներքին գործերի նախարարության ծառայության գործակալության Ռուսթավիի կոնտրոն: Գործակալության ղեկավարությունը ներկայացրեց ստորաբաժանման գործառույթները:
Պատվիրակության անդամները ծանոթացան ծառայության գործակալության տեխնիկական հագեցվածությանը, տրանսպորտային միջոցների հաշվառման, համարանիշերի տրամադրման աշխատանքին:
Ծառայության գործակալության այսպիսի կենտրոններում են տրվում նաև վարորդական վկայականները: Հայկական պատվիրակությանը ներկայացվեց նաև դրանց տրամադրման փուլերն ու գործընթացը:
Վրաստանի Հանրապետությունում գործում է նման 11 կենտրոն, ինչը դյուրացնում է հանրությանը ծառայություններ մատուցելու գործընթացը, արդյունավետ դարձնում իրավապահների աշխատանքը, բացառում անհարկի հապաղումներն ու քաղաքացու ժամանակի կորուստը:

The Delegation of Police of the Republic of Armenia visits various services of the Georgia's Ministry of Interior Affairs (VIDEO, PHOTOS)
18.12.2018 17:58 Official news
Within the framework of the official visit, the Armenian delegation headed by Head of Police of the Republic of Armenia Valery Osipyan visited the Joint Operations center of the Ministry of Internal Affairs of Georgia.
The leadership of the subdivision introduced the essence and functions of the service, after which the guests walked аround the center.
The Joint Operations center of the Ministry of Internal Affairs of Georgia has been operating since 2016. It is from here that the cameras installed on the streets of the republic are managed and coordinated.
By the way, those cameras not only record the license plates of the cars committing a violation, but also identify the driver who appears in the camera, showing his personal details.
It is planned to increase the number of csuch ameras up to 4000 in a year, which will raise the effeciency of traffic control, maintenance of public order and boost the fight against crime.
On the same day, the RA Police delegation also visited Rustavi's Center of the Service Agency of the Ministry of Internal Affairs of Georgia. The leadership of the Agency introduced the functions of the subdivision.
The members of the Armenian delegation got acquainted with the technical equipment of the Service Agency, the processes of registration of vehicles and issue of license plates.
It is noteworthy that driving licenses are also issued at such centers of the Service Agency. The stages and process of their issuance was also introduced to the Armenian delegation.
Currently, there are 11 such centers in the Republic of Georgia, which facilitates the process of providing public services, increases the efficiency of law enforcing, excludes unnecessary delays and loss of time.