ՀՀ և ՌԴ իրավապահների կողմից հետախուզվող 10 անձ է հայտնաբերվել
Մարտի 15-ին, ժամը 17.25-ին, ոստիկանության Էրեբունու բաժնի և Ճանապարհային ոստիկանության ծառայողները Երևանի Գաջեգործների փողոցից բերման են ենթարկել 1976 թ. ծնված Մհեր Ա.-ին, որը 2017թ. նոյեմբերի 27-ից ՌԴ Ստավրոպոլի երկրամասի պատիժների իրականացման վարչության կողմից հետախուզվում էր ՌԴ քրեական օրենսգրքի 228 հոդվածի 1-ին մասի մեղադրանքով (թմրանյութի ապօրինի շրջանառություն) դատարանից խուսափելու համար:
Մարտի 16-ին, ժամը 23.35-ին, ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչությունում տացված օպերատիվ տվյալներն իրացնելիս Նոր Նորքի բաժնի ծառայողների հետ համատեղ Երևանի Նանսենի փողոցի 1-ին նրբանցքի 2-րդ շենքում հայտնաբերել և բերման են ենթարկել 2016թ. մայիսի 25-ից ոստիկանության Կենտրոնականի բաժնի կողմից ՀՀ քրեական օրենսգրքի 131 հոդվածի (մարդուն առևանգելը) 2-րդ մասի 7-րդ կետի մեղադրանքով հետախուզվող, 1984 թ. ծնված Գագիկ Մ.-ին:
Մարտի 16-ին, ժամը 20.30-ին, ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության ծառայողները Մոսկվա-Երևան չվերթով ՀՀ են տեղափոխել 1988 թ. ծնված Արթուր Գ.-ին, որը 2015թ. հուլիսի 30-ից հետախուզվում էր ոստիկանության Քանաքեռ-Զեյթունի բաժնի կողմից ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178 հոդվածի (խարդախությունը) 3-րդ մասի 1-ին կետի մեղադրանքով:
Մարտի 16-ին, ժամը 16.50-ին, Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մետրոպոլիտենի պահպանության բաժնի ծառայողները Լուկաշինի փողոցի թիվ 15 հասցեի մոտից բերման են ենթարկել 1986 թ. ծնված Լենդրուշ Խ.-ին, որը մարտի 5-ից ոստիկանության Շենգավիթի բաժնի կողմից հետախուզվում էր ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177 հոդվածի (գողություն) 1-ին և 178 հոդվածի (խարդախությունը) 1-ին մասերի մեղադրանքներով:
Մարտի 16-ին, ժամը 16.45-ին, ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնի ծառայողների բացատրական աշխատանքների շնորհիվ բաժին է ներկայացել ՌԴ ՆԳՆ Սանկտ Պետերբուրգի և Լենինգրադի մարզի ՆԳԳՎ-ի կողմից ՌԴ քրեական օրենսգրքի 158 հոդվածի (գողությունը) 2-րդ մասի մեղադրանքով հետախուզվող, 1990 թ. ծնված Սամվել Փ.-ն:
Մարտի 16-ին, ժամը 19.30-ին, ոստիկանության Մասիսի բաժնի ծառայողները «Մասիս» բժշկական կենտրոնից բերման են ենթարկել 1953 թ. ծնված Մանիկ Մ.-ին, որը հունվարի 30-ից ոստիկանության Կենտրոնական բաժնի կողմից հետախուզվում էր ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177 հոդվածի (գողությունը) 3-րդ մասի 1.1 կետի մեղադրանքով:
Ոստիկանության Արմավիրի բաժնի ծառայողների բացատրական աշխատանքների շնորհիվ մարտի 16-ին, ժամը 11.20-ին, կամավոր բաժին է ներկայացել 1996 թ. ծնված Միխայիլ Պ.-ն, որը մարտի 15-ից հետախուզվում էր ՀՀ քրեական օրենսգրքի 359 հոդվածի (զինծառայողների փոխհարաբերությունների կանոնագրքային կանոնները խախտելը նրանց միջև ստորադասության (ենթակայության) հարաբերությունների բացակայության դեպքում) 1-ին մասի և 360 հոդվածի (զինծառայողին վիրավորանք հասցնելը) 1-ին մասի մեղադրանքով:
Ոստիկանության Բազումի բաժնի ծառայողների օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ մարտի 16-ին, ժամը 3.15-ին, Վանաձորի Զաքարյան փողոցի 12 շենքի մոտից հայտնաբերվել և բերման է ենթարկվել 1991 թ. ծնված Արամ Խ.-ն, որը 2017թ. հոկտեմբերի 2-ից Կենտրոնականի բաժնի կողմից հետախուզվում էր ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177 հոդվածի (գողությունը) 2-րդ մասի 3-րդ կետի մեղադրանքով՝ պատժի կրումից խուսափելու համար:
Ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր և Կոտայքի մարզային վարչությունների, Հրազդանի բաժնի ծառայողների համատեղ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ մարտի 16-ին, ժամը 21.55-ին, Հրազդանի Միկրոշրջան թաղամասի շուկային հարող խաչմերուկից 1988 թ. ծնված Ռուբեն Ս.-ի վարած «Նիսան» մակնիշի ավտոմեքենայում հայտնաբերվել և Հրազդանի բաժին բերման է ենթարկվել 1990 թ. ծնված Անդրանիկ Հ.-ն, որը մարտի 6-ից հետախուզվում էր ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258 հոդվածի (խուլիգանությունը) 2-րդ մասի մեղադրանքով:
Ոստիկանության Մուշի բաժնի ծառայողների օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ մարտի 16-ին, ժամը 18.40-ին, Գյումրիի Սավոյան փողոց տնակներից մեկում հայտնաբերվել և բերման է ենթարկվել 1969 թ. ծնված Կարեն Ե.-ն, որը մարտի 16-ից հետախուզվում էր ՀՀ քրեական օրենսգրքի 268 հոդվածի (թմրամիջոցների կամ հոգեմետ (հոգեներգործուն) նյութերի ապօրինի շրջանառությունն` առանց իրացնելու նպատակի) 1-ին մասի մեղադրանքով:

Задержаны 10 лиц, объявленных в розыск правоохранительными органами Республики Армения и Российской Федерации
15 марта, в 17.25, служащие Эребунинского отдела и Дорожной полиции на улице Гаджегорцнери в Ереване задержали Мгера А., 1976 г.р., который с 27 ноября 2017 года разыскивался Управлением Федеральной службы исполнения наказаний по Ставропольскому краю по обвинению в уклонении от явки в суд по уголовному делу по признакам состава преступления, предусмотренного частью 1 статьи 228 УК РА (незаконный оборот наркотических средств).
16 марта в 23.35 в ходе реализации оперативных данных, поступивших в Главное управление по борьбе с организаованной прступностью, служащие Нор-Норкского отдела Полиции РА на улиже Нансена в Ереване задержали Гагика М., 1984 г.р., который с 25 мая 2016 года разыскивался по обвинению по пункту 7 части 2 статьи 131 УК РА (похищение человека).
16 марта в 20.30 служащие Главного управления уголовного розыска авиарейсом Москва-Еревн в Армению доставили Артура Г., 1988 г.р.,который с 30 июля 2015 года разыскивался Канакер-Зейтунским отделом Полиции РА по обвинению по пункту 1 части 3 статьи 178 УК РА (мошенничество).
16 марта в 16.50 служащие Отдела по охране метрополитена им. К. Демирчяна на улице Лукашина в Ереване задержали Лендруша Х., 1986 г.р., который с 5 марта разыскивался Шенгавитским отделом Полиции РА по обвинениям по части 1 статьи 177 (кража) и шо части 1 статьи 178 УК РА (мошенничество).
16 марта в 16.45 в результате разъяснительной работы, проведенной сотрудниками Нор-Норкского отдела Полиции РА, в Полицию явкой с повинной обратился Самвел П., 1990 г.р., который разыскивался Главным управление МВД России по г. Санкт-Петербургу и Ленинградской области по обвинению по части 2 статьи 158 УК РФ (кража).
16 марта в 19.30 сотрудники Масисского отдела Полиции РА в медицинском центре «Масис» задержали Маник М., 1953 г.р., которая с 30 января разыскивалсь по обвиеннию по пункту 1.1 части 3 статьи 177 УК РА (кража).
В результате разъяснительной работы, проведенной сотрудниками Армавирского отдела Полиции РА, 16 марта в 11.20 в Полицию явкой с повинной обратился Михаил П., 1996 г.р., который с 15 марта разыскивался по обвинениям по части 1 статьи 359 (Нарушение уставных правил взаимоотношений между военнослужащими при отсутствии между ними отношений подчиненности) и по части 1 статьи 360 УК РА (Оскорбление военнослужащего).
В результате оперативно-розыскных мер, принятых сотрудниками Базумского отдела Полиции РА, 16 марта в 3.15 в города Ванадзор был задержан Арам Х., 1991 г.р., который со 2 октября 2017 года разыскивался Центральным отделом Полиции РА по обвинению в уклонении от отбывания наказания, назначенного за совершение преступного деяния, предусмотренного пунктом 2 части 2 статьи 177 УК РА (кража).
В результате оперативно –розыскных мер, принятых сотрудниками Главного управления уголовного розыска совместно со служащими Управления Котайкского марза и  Разданского отдела Полиции РА, 16 марта в 21.55 в городе Раздан был задержан Андраник О., 1990 г.р., который с 3 марта разыскивался по части 2 статьи 258 УК РА (хулиганство).
В результате оперативно-розыскных мер, приянтых сотрудниками Мушского отдела Полиции РА, 16 марта в 18.40 в городе Гюмри был задержан Карен Е., 1969 г.р., который с 16 марта разыскивался по обвинению по части 1 статьи 268 УК РА (Незаконный оборот наркотических средств или психотропных веществ без цели сбыта).