Հանդիպում ՀՀ ոստիկանությունում (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Հունվարի 30-ին ՀՀ ոստիկանության պետ, ոստիկանության գեներալ-գնդապետ Վլադիմիր Գասպարյանն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սեյեդ Քազեմ Սաջադիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ողջունելով հյուրերին` Վլադիմիր Գասպարյանը գոհունակություն հայտնեց երկու երկրների ոստիկանական կառույցների սերտ համագործակցության կապակցությամբ և հավաստեց, որ Հայաստանի ոստիկանությունը պատրաստակամ է առավել ընդլայնելու գործընկերային հարաբերությունները:
Սեյեդ Քազեմ Սաջադին շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար` բարձր գնահատեց հայ ոստիկանների աշխատանքը մասնավորապես զբոսաշրջության ընդլայնվող ծավալների պայմաններում անվտանգության պահպանման և զբոսաշրջիկների ապահովության երաշխավորման ուղղությամբ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկեցին փոխգործակցության հետագա խորացման, փորձի փոխանակման, հանցավորության դեմ համատեղ պայքարի, ինչպես և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք այլ հարցեր:

Head of the Armenian Police meets with the Iranian Ambassador to Armenia (VIDEO and PHOTOS)
On Tuesday, January 30 Head of Police of the Republic of Armenia, Police Colonel-General Vladimir Gasparyan received the delegation led by Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Iran to the Republic of Armenia Mr. Seyyed Kazem Sajjad.
Welcoming the guests, Vladimir Gasparyan expressed satisfaction with the well-established cooperation between the police structures of the two countries and assured of the Armenian side's readiness to further deepen the ties, which will facilitate combating crime with common efforts.
Mr. Seyyed Kazem Sajjad expressed his gratitude for the warm welcome extended to them and highly assessed the work done by Armenian Police in the field of ensuring safety of tourists under the conditions of tourism expansion.
During the meeting the two sides discussed issues related to further development of cooperation, exchange of experience, joint struggle against crime and other issues of mutual interest.