12.12.2018 09:54 Պարզաբանում
«Ժամանակ» օրաթերթը «տեղեկատվություն» է տարածել, թե Աժ ընտրությունների օրը ոստիկանությունը ահազանգեր է ստացել ԲՀԿ-ի կողմից կատարվող ընտրախախտումների վերաբերյալ, սակայն միջոցներ ձեռնարկելու փոխարեն զգուշացրել է ԲՀԿ-ի ղեկավարությանը, որ ավելի «աննկատ և քողարկված» աշխատեն:
Հայտնում ենք, որ հրապարակումը բացարձակապես չի համապատասխանում իրականությանը:
Ոստիկանությունը բազմիցս հայտարարել է, որ վերքաղաքական կառույց է և գործում է բացառապես օրենքի առջև բոլորի հավասարության սկզբունքով:
Հրապարակման ուղղակի հերքումն է նաև ոստիկանության ծավալուն աշխատանքը և´ քարոզարշավի, և´ բուն քվեարկության օրը, որին ականատես են եղել մեր ողջ հասարակությունը, լրատվամիջոցները, դիտորդները:
Կոչ ենք անում ձեռնպահ մնալ կեղծ լուրեր տարածելու մարտավարությունից ու հանրությանը թյուրիմացության մեջ գցելու գործելակերպից:

12.12.2018 09:54 Разъяснения
Ежедневная газета «Жаманак» распространила информацию о том, что в день выборов в НС РА в Полицию поступили сообщения о нарушениях, допускаемых Партией «Процветающая Армения» (ППА), однако вместо того, чтобы принять соответствующие меры, Полиция предупредила руководство ППА, чтобы те работали более «незаметно и замаскированно».
Сообщаем, что вышеупомянутая публикация вовсе не соответствует реальности.
Полиция неоднократно заявляла, что является надполитической структурой и действует исключительно по принципу равенства всех перед законом.
Прямым отрицанием этой публикации является также объемная работа, проделанная полицией как в период кампании, а также день голосования, свидетелями которой стали все наше общество, средства массовой информации и наблюдатели.
Призываем воздерживаться от тактики распространения ложной информации и действий, вводящих общественность в заблуждение.