Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում` հունվարի 22-ից 23-ը /ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ/
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հունվարի 22-ից 23-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 58 դեպք։
Մասնավորապես՝ անձնական ունեցվածքի գողության 11, մարմնական վնասվածք հասցնելու և խարդախության 9-ական, յուրացման կամ վատնման ու թմրամիջոցի մաքսանենգության 4-ական, թմրամիջոցի հայտնաբերման և պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման 3-ական, անձի առևանգման, բնակարանային գողության և փաստաթղթի կեղծիքի 2-ական, սպանության փորձի, գույքի դիտավորությամբ վնասման, դրամանենգության, զենք-զինամթերքի առգրավման, ապօրինի ծառահատման, ակնհայտ հանցավոր ճանապարհով գույքի ձեռքբերման, ջրային կենդանիներ ապօրինի արդյունահանելու, սպանության սպառնալիքի ու ինքիրավչության 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել է 3 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 3-ը։
Գրանցվել է զենք-զինամթերքի կամավոր հանձնման 2 դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 12, ավազակային հարձակման 2, խարդախության և ճանապարհատրանսպորտային պատահարի 1-ական դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 8 պատահար, ինչի հետևանքով 8 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Criminal situation in the Republic of Armenia (January 22-23)
According to the operations reports of Police of the Republic of Armenia, 58 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of the republic from January 22 to 23.
In particular, 11 cases of theft of personal property, 9 cases of infliction of bodily injuries and fraud, 4 cases of squandering or embezzlement and drug smuggling, 3 cases of drug detection and abuse of authority, 2 cases of kidnapping, burglary and forgery of documents, 1 case of attempted murder, intentional destruction of property, counterfeiting, illegal felling of trees, possession of property obtained by crime, iIllegal harvesting of aquatic flora, death threats and arbitrariness.
3 wanted person have been detected, 3 others surrendered themselves to the Police. 2 cases of voluntary surrender of arms and ammunition have been registered.
From earlier committed crimes 12 cases of theft of personal property, 2 cases of banditry, 1 case of fraud and road traffic accident have been solved.
Over the past 1 day, 8 accidents have been registered in the republic: 8 people received bodily injuries of different levels of severity.