Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում` փետրվարի 11-ից 12-ը (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` փետրվարի 11-ից 12-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 48 դեպք։
Մասնավորապես՝ մարմնական վնասվածք հասցնելու 9, խարդախության և անձնական ունեցվածքի գողության 7-ական, յուրացման կամ վատնման ու պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման 5-ական, ծեծի 4, թմրամիջոցի հայտնաբերման 3, բռնաբարության կամ բռնաբարության փորձի, ավազակային հարձակման, շորթման, ապօրինի ծառահատման, պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության, սպանության սպառնալիքի, ինքնիրավչության և սառը զենքի հայտնաբերման 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել է 1 անհետ կորած, 4 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 2-ը։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 11 և բնակարանային գողության 1 դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 14 պատահար, ինչի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 21-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Криминальная обстановка в Республике Армения (11 февраля – 12 февраля)
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период между 11 и 12 февраля сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 48 случаев преступлений.
В частности, 9 случаев причинения телесных повреждений, по 7 случаев мошенничества и кражи личного имущества, по 5 случаев присвоения или растраты и злоупотребления должностными полномочиями, 4 случая побоев, 3 случая обнаружения наркотиков, по 1 случаю изнасилования или попытки изнасилования, разбоя, вымогательства, незаконной вырубки деревьев, служебного подлога или служебной халатности, угрозы убийством, самоуправства и обнаружения холодного оружия.
Обнаружены 4 лиц, находящихся в розыске, еще двое с явкой с повинной обратились в Полицию, найден 1 человек, пропавший без вести. Зарегистрировано 4 случая добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 11 случаев кражи личного имущества и 1 случай квартирной кражи.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 14 ДТП: 1 человек погиб, 21 человек получил телесные повреждения разных степеней тяжести.