Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում` փետրվարի 11-ից 12-ը (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` փետրվարի 11-ից 12-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 48 դեպք։
Մասնավորապես՝ մարմնական վնասվածք հասցնելու 9, խարդախության և անձնական ունեցվածքի գողության 7-ական, յուրացման կամ վատնման ու պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման 5-ական, ծեծի 4, թմրամիջոցի հայտնաբերման 3, բռնաբարության կամ բռնաբարության փորձի, ավազակային հարձակման, շորթման, ապօրինի ծառահատման, պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության, սպանության սպառնալիքի, ինքնիրավչության և սառը զենքի հայտնաբերման 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել է 1 անհետ կորած, 4 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 2-ը։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 11 և բնակարանային գողության 1 դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 14 պատահար, ինչի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 21-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

The criminal situation in the Republic of Armenia (February 11-12)
According to the operations reports of Police of the Republic of Armenia, 48 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of the republic from February 11 to February 12.
In particular, 9 cases of infliction of bodily injuries, 7 cases of fraud and theft of personal property, 5 cases of squandering or embezzlement and abuse of official authority, 4 cases of battery, 3 cases of drug detection, 1 case of rape or attempted rape, robbery, extortion, illegal felling of trees , official forgery or official negligence, death threats, arbitrariness and detection of cold weapons.
4 wanted persons have been detected, 2 others surrendered themselves to the Police, 1 missing person has been found. 4 cases of voluntary surrender of arms and ammunition have been registered.
From earlier committed crimes 11 cases of theft of personal property and 1 case of burglary have been solved.
Over the past 1 day, 14 accidents have been registered in the Republic: 1 person died, 21 people received bodily injuries of different levels of severity.