Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում` հուլիսի 6-ից 9-ը /ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ/
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հուլիսի 6-ից 9-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 90 դեպք։
Մասնավորապես՝ մարմնական վնասվածք հասցնելու 40, խարդախության և անձնական ունեցվածքի գողության 13-ական, յուրացման կամ վատնման ու խուլիգանության 4-ական, բնակարանային գողության և թմրամիջոցի հայտնաբերման 3-ական, ավազակային հարձակման, կողոպուտի ու պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման 2-ական, սպանության, շորթման, իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնության գործադրման և ապօրինի կամ կեղծ ձեռնարկատիրության 1-ական դեպք։
Գրանցվել է զենք-զինամթերքի կամավոր հանձնման 2 դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու, անձնական ունեցվածքի գողության և կողոպուտի 1-ական դեպք:
Անցած 3 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 44 պատահար, ինչի հետևանքով 2 մարդ զոհվել է, 64-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Криминальная обстановка в Республике Армения (6-9 июля)
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период между 6 и 9 июля сотрудниками различных подразделений Полиции раскрытo 90 случаев преступлений.
В частности, 40 случаев причинения телесных повреждений, по 13 случаев мошенничества и кражи личного имущества, по 4 случая присвоения или растраты и хулиганства, по 3 случая квартирной кражи и обнаружения наркотиков, по 2 случая разбойного нападения, грабежа и злоупотребления должностными полномочиями, по 1 случаю убийства, вымогательства, применения насилия в отношении представителя власти и незаконного предпринимательства или лжепредпринимательства.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто по 1 случаю причинения телесных повреждений, кражи личного имущества и грабежа, зарегистрировано 2 случая добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
За минувшие 3 суток в республике было зарегистрировано 44 ДТП: 2 человека погибли, 64 человека получили телесные повреждения разных степеней тяжести.