Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում` դեկտեմբերի 11-ից 12-ը /ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ/
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` դեկտեմբերի 11-ից 12-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 53 դեպք։
Մասնավորապես՝ խարդախության 12, մարմնական վնասվածք հասցնելու 10, ծեծի 7, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման 5, անձնական ունեցվածքի գողության 4, յուրացման կամ վատնման և կաշառակերության 2-ական, անձի առևանգման, կողոպուտի, թմրամիջոցի հայտնաբերման, ապօրինի ծառահատման, պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության, ընտրական իրավունքի խախտման, ավտոմեքենայի նույնականացման համար կեղծելու, ինքնասպանության հակելու, սպանության սպառնալիքի, անձնական կամ ընտանեկան կյանքի մասին տեղեկություններ ապօրինի հավաքելու, պահելու, օգտագործելու կամ տարածելու ու առևտրային կամ այլ կազմակերպությունների ծառայողների կողմից լիազորությունները չարաշահելու 1-ական դեպք։
Հայտնաբերվել է 4 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 4-ը:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 2, մահվան ելքով մարմնական վնասվածք հասցնելու ու մարմնական վնասվածք հասցնելու 1-ական դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 15 պատահար, ինչի հետևանքով 2 մարդ զոհվել է, 15-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Criminal situation in the Republic of Armenia (December 11-12)
According to the operations reports of Police of the Republic of Armenia, 53 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of the republic from December 11 to December 12.
In particular, 12 cases of fraud, 10 cases of infliction of bodily injuries, 7 cases of battery, 5 cases of abuse of authority, 4 cases of theft of personal property, 2 cases of squandering or embezzlement and bribery, 1 case of kidnapping, robbery, detection of drugs, illegal logging of trees, official forgery or negligence, violation of suffrage, falsification of vehicle identification numbers, Incitement to suicide, death threats, collection, storage, use and distribution information, constituting a personal or family secret, abuse of their powers by employees of commercial and other organizations.
From earlier committed crimes, 2 cases of theft of personal property, 1 case of infliction of bodily injuries and infliction of bodily injuries that resulted in the death of a person have been solved, 4 wanted people have been detected and four others surrendered themselves to the Police.
Over the past 1 day, 15 accidents have been registered in the republic: 2 people died, 15 people received bodily injuries of different levels of severity.