Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում` ապրիլի 12-ից 13-ը (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` ապրիլի 12-ից 13-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 45 դեպք։
Մասնավորապես՝ յուրացման կամ վատնման 13, անձնական ունեցվածքի գողության 9, խարդախության 7, մարմնական վնասվածք հասցնելու 4, թմրամիջոցի հայտնաբերման և պետական կեղծիքի կամ անփութության 2-ական, անձի առևանգման, ավազակային հարձակման, ապօրինի կամ կեղծ ձեռնարկատիրության, զենք-զինամթերքի առգրավման, խուլիգանության, մարդականց առևտրի կամ սեռական շահագործման, կաշառակերության և իշխանության ներկայացուցիչի նկատմամբ բռնության 1-ական դեպք։
Գրանցվել է զենք-զինամթերքի կամավոր հանձնման 5 դեպք։ Ընդհանուր առմամբ հանձնվել է որսորդական 2 հրացան, ինքնաշեն 2 ատրճանակ, գազային 1 ատրճանակ, օդամղիչ 1 ատրճանակ, 4 նռնակ, ինքնաձիգի կոտրված փող և տարբեր տրամաչափի 292 փամփուշտ։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է կողոպուտի 2 դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 9 պատահար, ինչի հետևանքով 10 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Криминальная обстановка в Республике Армения (12-13 апреля)
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период между 12 и 13 апреля сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 45 случаев преступлений.
В частности, 13 случаев присвоения или растраты, 9 случаев кражи личного имущества, 7 случаев мошенничества, 4 случая причинения телесных повреждений, по 2 случая обнаружения наркотиков и служебного подлога или служебной халатности, по 1 случаю похищения человека, разбойного нападения, незаконного предпринимательства или лжепредпринимательства, изъятия оружия и боеприпасов, хулиганства, торговли людьми или их сексуальной эксплуатации, взяточничества и применения насилия в отношении представителя власти.
За данный период зарегистрировано 5 случаев добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 2 случая грабежа.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 9 ДТП: 10 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.