Կոմի Հանրապետության իրավապահների կողմից հետախուզվող 26-ամյա երիտասարդը հայտնաբերվեց «Զվարթնոց» օդանավակայանում
Ապրիլի 13-ին՝ ժամը 15.30-ին, ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության և «Զվարթնոց» օդանավակայանի գծային բաժնի ծառայողները «Զվարթնոց» օդանավակայանի ժամանման սրահում հայտնաբերել և ՔՀԳՎ բերման են ենթարկվել ՌԴ քաղաքացի 1992 թ. ծնված Արմեն Չ.-ին, որը 2015թ. դեկտեմբերի 18-ից հետախուզվում էր Կոմի Հանրապետության ՆԳՆ ՔՀՎ կողմից ՌԴ քրեական օրենսգրքի 159-րդ հոդվածի 4-րդ մասի /խարդախություն/ մեղադրանքով:
Արմեն Չ.-ն ձերբակալվել և տեղափոխվել է ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության ՁՊՎ, ինչի մասին հայտնվել է հետախուզումը նախաձեռնողին և ՀՀ Գլխավոր դատախազություն:

26-летний молодой человек, объявленный в розыск правоохранительными органами Республики Коми, задержан в аэропорту «Звартноц»
13 апреля в 15:30 сотрудники Главного управления уголовного розыска и линейного отдела Полиции РА в аэропорту «Звартноц» в зале прибытия аэропорта задержали гражданина РФ Армена Ч., 1992 г.р., который с 18 декабря 2015 года разыскивался правоохранительными органами Республики Коми по обвинению по части 4 статьи 159 Уголовного кодекса Российской Федерации (мошенничество).
Армен Ч. арестован и доставлен в место содержания арестованных лиц при Управлении Полиции РА по городу Еревану, о чем поставлены в известность инициатор розыска и Генеральная прокуратура РА.