<Իմ քայլը> քաղաքացիական նախաձեռնությունը վերջին մի քանի ժամերին Երևանի փողոցներում իրականացնում է հավաք երթի ձևով: Հավաքի կազմակերպիչ է հանդիսանում Ազգային ժողովի պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը:
ՀՀ ոստիկանությունը հանրային վայրերում հասարակական կարգի պահպանությունն ու անվտանգությունն ուժեղացնող միջոցառումներ մինչ այս պահը չի իրականացրել, քանի որ հավաքի կազմակերպիչը ընդհանուր առմամբ կատարում է <Հավաքների ազատության մասին> օրենքով նախատեսված իր պարտականությունները, իսկ հավաքը կրում է խաղաղ, սահմանադրական բնույթ: Չնայած ասվածին, երթ իրականացնելու օրենքով սահմանված պայմաններն ամբողջությամբ չեն պահպանվում, իսկ առանձին դեպքերում երթի բնականոնությունն ապահովելու իրավական պահանջը խախտվում է:
ՀՀ ոստիկանությունը երթի կազմակերպչին և մասնակիցներին հորդորում է այսուհետ ևս պահպանել հավաքի խաղաղ բնույթը, հրաժարվել առանց իրազեկման կամ իրազեկման պայմանների խախտմամբ երթեր իրականացնելու գործելակերպից:
Հիշեցնում ենք, որ երթի վերաբերյալ լիազոր մարմնին իրազեկում ներկայացնելը ինքնանպատակ չէ. այն ոստիկանությանը նախապես հնարավորություն է տալիս կազմակերպչական միջոցառումներ ձեռնարկել խաղաղ հավաքին լիարժեք աջակցություն ցույց տալու ուղղությամբ և ապահովել հավաքի կազմակերպչի արդյունավետ համագործակցությունը ոստիկանության ներկայացուցիչների հետ :

13.04.2018 18:35 Statements and announcements
In the last few hours, the civil initiative "My step" has been holding a meeting in the streets of Yerevan, which rather has a form of a rally. The organizer of the meeting is Deputy of the National Assembly Nikol Pashinyan.
Until now, the RA Police has not taken enhanced measures to protect public order and security in public places, since the organizer of the meeting has mostly fulfilled his obligations vested in the RA Law on Freedom of Assembly, and the meeting is of a peaceful, constitutional nature.
Notwithstanding the foregoing, the conditions provided by the mentioned law are not fully observed, and in some cases the legal requirement to ensure the normal course of the rally is violated.
Police of the Republic of Armenia calls on the organizer and the participants of the rally to observe the peaceful nature of the meeting from now on, to refrain from holding rallies without notice or in violation of the conditions for notifying about them beforehand.